Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Tarinka

Tarin Brave Hearts, CZ

O Tarince

Poťouchlý skřítek Tarinka má kořeny v Hustopečích u Brna. Je to kočička devon rexe, černě hnědá žíhaná s tonkinskou depigmentací (zesvětlením). Narodila se 11. listopadu 2008 mamince šampiónce Morgan La Fay Belvoire (PL) a tatínkovi, taky šampiónovi Mattaro Scarface.

Povaha Tarinky se dost těžko popisuje. Tenhle tajtrlík se vymyká všem představám, které jsme kdy o kočkách měli. Je hrozně milá – to o ní říkají i sami posuzovatelé na výstavách, jednou měla milúčký ksichtík, podruhé zase milý kukuč (paní Říhová) – přítulná a zároveň absolutně nechovatelná. Vypadá jako kočka, skáče jako veverka, šplhá jako opičák, její nejoblíbenější pozorovatelna je horní hrana otevřených dveří… Naučila se na mě vozit. Vyhupsne mi na rameno a je spokojená, já si můžu dělat v podstatě, co chci, Tarinka se udrží. Oblíbenou její zimní zábavou je štěkání na havrany. Když u nás za domem vidí pasoucí se několika kilové havrany, kteří k nám na zimu přilétají ze Sibiře, trošku se přikrčí, jako by se chystala k útoku a vydává zvuky silně připomínající štěkání nějakého prťavého psíka. Ale úplně ze všeho nejvíc Tarinku baví krabice. Jakákoliv, kterákoliv, kdekoliv… jak je příležitost, už je kočka v krabici, košíku, či čemkoliv, co krabici jen trošku připomíná a to tam pak vydrží klidně i několik dní, než jí přestane bavit. Překážkou zpravidla nebývá ani to, že se Tarinka do oné krabice nevejde, protože jak jsme se už několikrát přesvědčili, prostor je v kočičím světě značně relativní.

Na výstavách se Tarinka líbí a taky se jí i daří. Na sobotní výstavě v Mostě v květnu roku 2009 byla Tarinka nominovaná do Best in Show, jinak jí stačily tři výstavy na to, aby získala tři certifikáty CAC a stala se z ní tedy šampiónka. Hned na dalších dvou výstavách získala i dva certifikáty CACIB a bylo potřeba s ní ject na výstavu do zahraničí. Odvážili jsme se 22. října 2011, zajeli jsme na výstavu do německého Weidenu - a z Tarinky byla Mezinárodní šampiónka! Pak jsme Tarinku vzali ještě na další dvě výstavy. Na obou ale byla hrozně nervózní a divili byste se, jak kočka s velmi krátkou srstí dokáže pouštět chlupy. Nechceme jí zbytečně stresovat a tak jsme jí dali od výstav pokoj.

Rodokmen Tarinky

Tarin Brave Hearts, CZ
DRX n 21 32
CH Mataro Scarface, CZ
DRX bs 21 33
CH Morgan La Fay Belvoire, PL
DRX f 21 32
CH Cartoon´s Linus, IT
DRX bs 21 33
CH Power Plants Caramel
DRX h 09 21 33
GIC Jazz z Kolyski DOminiki, PL
DRX ns 23
GIC LV Dalita Invognita
DRX f 32
Little Cartoon Allevamento Luna, CH
DRX n 09 22
Phu-Quoc´s Maya
DRX bs 09 33
Power Plant´s Happa
DRX b 21 33
Aiko v. Gartenweg
DRX f 09
S Quarterback´s Equalizer
DRX bs 09
C Hikonka z Kolyski Dominiki, PL
DRX n 24
GIC LV Dalita Cool Gremlin
DRX n
GIC Loonatik´s Too Sweet
DRX f 25
Fotogalerie TarinkyTarinka na výstavách