Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Bertička

O Bertičce

Na podzim roku 2013 jsme si pořídili domeček. Tedy opravuji - ... jsme našim kočičákům pořídili domeček. Sami tu budeme působit jako správci a sponzoři. Už od začátku jsme chtěli domek zrekonstruovat a pak přijmout pod svou ochranu nějakou toulavou venkovní kočičku. Člověk míní, kočky mění. Domek ještě zrekonstruovaný nebyl a už si nás adoptovala kočička, které jsme začali říkat Bertička. Odkud se vzala? Nevíme. Objevila se u nás na zahrádce jako odrostlejší kotě, hubená tak, že skrz ní málem sluníčko svítilo. Dál už to byla klasika - dostala najíst, napít, a už se od nás nehnula. Zabydlila se ve sklepě a vypadá u nás velice spokojeně.

Bertička musela jako kotě zažít něco nepěkného. Nemá důvěru k lidem. Dlouho trvalo, než se k nám vůbec přiblížila. Pak dlouho trvalo, než na sebe nechala sáhnout. Pořádně pochovat se nenechá dodnes, i když s postupem času je to lepší a lepší. Je to ale hrozná škoda, protože Bertička by se na výstavách určitě líbila.

Když se objevíme na zahrádce, objeví se zpravidla i Bertička a dělá nám tam společnost. Pomáhá nám zahradničit a je na ní vidět, jak se jí naše zahradní džungle líbí a dokáže si to tu užívat.

Fotogalerie Bertičky