Vikulka, CZ
Toto je mobilní prezentace naší chovatelské stanice, pokud si chcete prohlédnout celý web, klikněte na tlačítko WWW.

Abraca Dabra Maine Bear, CZ

O Abince

Abinku jsme si pořídili po smrti Vikinky jako první, z chovatelské stanice Maine Bear, CZ. Je to mainská mývalí kočička, černě želvovinová tygrovaná s bílou, která se narodila 6. března 2008. Její maminkou je kočička Katty Women Mellow Goliath, CZ a tatínkem byl interšampión Joshua z Matrixu, CZ. I když je Abinka celkem tvrdohlavá, koneckonců jako všechny mainky, je jinak hrozně hodná, milá a přítulná. Nerada spí na měkkém, sama si vybírá taková místa, jako jsou okenní parapety, skříně, v noci ráda spí i uprostřed pokoje na zemi. Jako jediná z naší kočičí smečky se sama naučila otevírat dveře zavřené na kliku…

Jméno Abraca Dabra dostala proto, že kresba jejího kožíšku je z jedné strany tygrovaná, z druhé spíš tečkovaná. Abinka je nádherná kočička, ale na výstavách se jí moc nedaří. I když nám vlastně nikdy posuzovatelé žádnou konkrétní vadu nevytkli, vždycky končí druhá, třetí... jen panu Martinu Kabinovi se líbila natolik, že jí na výstavě v Mostě (2009) udělil CAC v konkurenci pěti kočiček. Protože Abinka se necítí na výstavách úplně ve své kůži, rozhodli jsme se, že jí na výstavy zatím brát nebudeme. Prozatím jí tedy dopřáváme klid.

Abinka nám 3. října 2009 udělala radost krásným kocourkem Bubajsou. Appinka ale s koťátkama Abinku předběhla o pět dní, takže vrh Abinky už je náš vrh B. Tatínek Bubíska je kocourek Kirk Maria Leone z chovatelské stanice Coloradogato, CZ chovatelů Šenkapoulových z Mariánských Lázní.

Fotogalerie

Výstavy