Vikulka, CZ
Toto je mobilní prezentace naší chovatelské stanice, pokud si chcete prohlédnout celý web, klikněte na tlačítko WWW.

Bubajsa Vikulka, CZ

O Bubískovi

Bubajsa, alias Bubísek, Bubík apod., se nám narodil 3. října 2009, z vrhu B naší Abinky a Kimíka, nádherného kocourka z chovatelské stanice Coloradogato, CZ. Jméno Bubajsa patří olympijskému vítězi ve střední váze zápasu řecko-římského a jelikož se nám moc líbilo, tak ho dostal i náš kocourek.

Bubajsa je mainský mývalí kocourek, černý stříbřitě tygrovaný. Tedy tohle jsme si alespoň mysleli, on totiž Bubísek měnil barvy jak chameleón a nakonec docela zesvětlal. Do krycích listů jsme nakonec napsali, že je to kocourek černý, stříbřitě tygrovaný s bílou. No jo, jenomže na první výstavě v Ostrově nad Ohří 17. dubna 2010 jsme si Bubíska nechali ověřit, a protože mezitím opět převlékl kožíšek, bílá mu zmizela, tygrování se začalo rozpadat, a nakonec se tedy z Bubíska vyklubal černý kocourek, stříbřitě tečkovaný (MCO ns 24).

Svému jménu nezůstal nic dlužen. Z Bubíska vyrostl opravdový mainský lev, v sedmi měsících vážil sedm kilo, na výstavě se dokonce jedna z posuzovatelek ujišťovala, že je to skutečně ještě malé koťátko (růst může až do čtyř let), protože byl oproti svým soupeřům skoro dvojnásobný.

Bubík nakonec zůstal v rodině, sice bydlí u příbuzných, ale soutěžit bude za naší chovatelskou stanici.. I Bubajsa je nádherný, miloučký kocourek a hrozně rád se mazlí a nechává chovat na klíně. Má rád svoje místečka, a když se tam nevejde, tak si místo udělá. Při mazlení s ním si člověk jen musí dát pozor, aby ho ten dnes už více než dvanáctikilový mazlíček nezašlápnul.

Na nedělní výstavě v Chodové – Plané, která se konala 5. září 2010 Bubísek sice od posuzovatele dostal známku V2, ale také skončil druhý v divácké soutěži o nejhezčí kočičku výstavy. Už na pohled návštěvníkům imponoval svojí velikostí, koneckonců už byl opravdu největší na výstavě (upozorňuji, že mu bylo 11 měsíců a dva dny, pořád tedy vlastně ještě koťátko). Docela jsme se bavili reakcemi návštěvníků, když zjistili, že může růst ještě další tři roky.

Jako koťátku se Bubískovi na výstavách moc nedařilo, ale když vyrostl docela, všechno se obrátilo k lepšímu. Z Bubajsy už je dnes šampión a lepší titul zatím nemá jen proto, že špatně snáší cestování a tak ho bereme jen na výstavy, které jsou co nejblíže domovu, což jsou většinou výstavy v Mostě a Karlových Varech. Bubajsa ale určitě ještě neřekl poslední slovo.

Fotogalerie

Výstavy