Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Amálka

Amalie Vikulka, CZ

O Amálce

Amálka se narodila 28. září 2009 jako jedno ze čtyř koťátek našeho prvního chovatelského vrhu A, naší Appince a kocourkovi Apollónkovi of Ruby Dolls. Je modře želvovinová bikolor kočička.

Ze všech koťátek apuščátek byla Amálka největší čertík – jako první vyskočila na židli, na stůl, na skříň… jako první z koťátek se dostávala na ta nejnemožnější místa. Nikdy bych nevěřil, kam se všude takové mírně odrostlé kotě dokáže nacpat. Nutno ale poznamenat, že iniciátorem všech hromadných kotěcích lumpáren byl Emánek. Amálka v době, kdy ostatní koťata odpočívala, objevovala sólově, ovšem pak všem ostatním moc ráda ukazovala, co kde se dá všechno vyvádět. A v hromadných honičkách rozhodně nikdy nezůstala pozadu.

Od 16. února 2010 bydlí Amálka u svých nových majitelů, u paní Venduly Zimové a její rodiny v Krupce u Teplic. Občas ale dostáváme fotky, takže víme, jak se Amálce dobře daří, a že je o ní dobře postaráno.

I Amálka se poměrně dlouho v kožíšku vybarvovala, a vybarvila se jen a jen do krásy, jak je vidět z jejích fotek.

Na podzim roku 2010 jsme se byli za Amálkou v Krupce podívat. Amálka získala nádherný domov, i ve čtyřčlenné rodině má dost míst na to, aby se schovala a v klidu si schrupnula, ale zároveň kdykoliv může dovádět s dětmi. My jsme jen rádi, že se naše koťátko dostalo k hodným lidem.

Rodokmen Amálky

Amalie Vikulka, CZ
RAG g 03
Apollon of Ruby Dolls, SK
RAG d 03
CH Appy Rohan´s Ragdoll, CZ
RAG n
GIC Aragorn vom Tannensteig
RAG n 04
Bluemellow´s Moonlight Surprise
RAG g 03
Bastien Atrei Kastielska, SK
RAG n 21
Keitty Rohan Lucky Amelie (NCHK)
RAG n 04
EC Fancyrags Lord Bentley
RAG n 03
IC Ritzyrags Trixie
RAG n 04
Mirandos January Stars
RAG a 03
Bluemellow´s Jazzmine
RAG g
CH Dollhouserags Silver Maximillian
RAG a 21
IC Dita Talovín, CZ
RAG n
IC Valentin Síh
RAG n
Bibi De Rotte Rag, CZ
RAG n 04
Fotogalerie Amálky