Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Andělka

Angela Vikulka, CZ

O Andělce

Angela – Andělka je jednou ze dvou kočiček z našeho vrhu A. Narodila se 28 září 2009, tedy na Svatého Václava a jméno dostala po naší fence bedlingtonského teriéra, která už bohužel není mezi námi. Maminkou je naše Appinka, taťkou Apollónek of Ruby Dolls.

Andělka je želvovinová bikolor kočička. Je to taková na první pohled hodňoučká kočičí dáma, ale když se rozparádí, tak je z ní pravá šelma kočkovitá. Mazlit se přijde, když má náladu, ale takové to kratší pochování neodmítne skoro nikdy. Když už ale mazlivou náladu má, tak to dává celkem hlasitě najevo a to jí prostě odolat nejde (ani ve čtyři ráno).

Andělku jsme si nakonec také nechali, stejně jako Amíska. Po odchodu Emánka a Amálky a přestěhování Bubíka nějak doma ubylo koček. Prostě už jsme se nebyli schopní s dalším koťátkem rozloučit, tak jsme si odhlasovali jednomyslně, že Andělka u nás zůstane. Ovšem jak se sehráli s Amískem, to se prostě musí vidět! Když ti dva začnou řádit, tak jim Pat a Mat nešahají ani po kotníky. Veškeré lumpárny mají na svědomí oni dva, dokonce i Abinka s Appinkou se v tu chvíli klidí z cesty, jenom Tarinka se k nim občas přidá.

I Andělka má za sebou už spoustu výstav. Ta úplně první se konala 17. dubna 2010 v Ostrově nad Ohří, Andělka se moc líbila a získala nejvyšší kotěcí hodnocení V1. Na své druhé výstavě v Mostě se ještě překonala a vymňoukla si nominaci do BIS. Na prvních výstavách byla Andělka dost nervózní, už to vypadalo, že si nezvykne a že šampiónem bude konec. Postupně si ale zvykat začala a dnes už jí výstava problémy nedělá – většinu dne prospí a to posuzování už nějak vždycky přetrpí.

Na výstavě v Chodové – Plané konané dne 5. září 2010 získala Andělka svůj třetí CAC a tedy i titul šampiónky. A ještě ve stejném roce, na výstavě v Kladně, získala i svůj první CACIB, je to zkrátka kočka šikovná.

16. září 2012 v Bindlachu (Neměcko) získala titul Interšampiónky, a hned na další výstavě, shodou okolností opět v Kladně (27. července 2013) rozjela úspěšně i pouť za titulem Grandinteršampión.

Rodokmen Andělky

Angela Vikulka, CZ
RAG nf 03
Apollon of Ruby Dolls, SK
RAG d 03
CH Appy Rohan´s Ragdoll, CZ
RAG n
GIC Aragorn vom Tannensteig
RAG n 04
Bluemellow´s Moonlight Surprise
RAG g 03
Bastien Atrei Kastielska, SK
RAG n 21
Keitty Rohan Lucky Amelie (NCHK)
RAG n 04
EC Fancyrags Lord Bentley
RAG n 03
IC Ritzyrags Trixie
RAG n 04
Mirandos January Stars
RAG a 03
Bluemellow´s Jazzmine
RAG g
CH Dollhouserags Silver Maximillian
RAG a 21
IC Dita Talovín, CZ
RAG n
IC Valentin Síh
RAG n
Bibi De Rotte Rag, CZ
RAG n 04
Fotogalerie AndělkyAndělka na výstavách