Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Appinka

Appy Rohan´s Ragdoll, CZ

O Appince

Apušku, miloučkou ragdollku, jsme si přivezli z chovatelské stanice Rohan's Ragdoll ze Zdic. Appinka se narodila 5. dubna 2008 a je to ragdoll seal colourpoint, jinak též černá s odznaky. Narodila se kočičce Keitty Rohan Lucky Amelie a tatínkovi Bastienovi Atrei Kastielska (SK).

Povahově je Appinka trošku zakřiknutější, bojácnější, ale od Abinky si naštěstí nenechá nic líbit. I když zezačátku probíhaly boje o postavení ve smečce, skončilo to nerozhodně, veškeré pokusy Abinky stát se vůdcem stáda Appinka suverénně ignorovala. Appinka je hrozně hodná kočička, tak hodná, že se to zdá být až omyl přírody, ovšem jako každá kočička i ona má chvilky, kdy se potřebuje vyřádit, a to pak stojí za to. Skoky, nebo spíš lety o délce čtyř, pěti metrů nejsou žádnou výjimkou.

Na výstavách se Appince daří. Jak by také ne! V kotěcím věku nikdy nedostala horší známku než V1, jednou dostala od Martina Šandy nádavkem i BIV (Best in Variety). Když trošičku povyrostla a začala soutěžit už v otevřené kategorii, na třech výstavách získala tři certifikáty CAC a stala se tak naší první oficiální šampiónkou! Na dalších dvou výstavách získala hned první dva certifikáty CACIB. I když – na výstavě v Brně (2009) měl posuzovatel pan Preiss za to, že je Appinka kocourek, tak nám jí zkritizoval od hlavy až k patě. Pak si ale chybu uvědomil (respektive na ní byl upozorněn) a svoje hodnocení z gruntu obrátil.

Appinka nám 28. září 2009 porodila svatováclavská koťátka – náš první chovatelský vrh A. Za kocourkem si Appinka vyjela až do Frýdlantu nad Ostravicí, tedy na druhý konec republiky. Zato kocourek Apollónek byl moc milý, stejně hodný jako Apuška, takže se skamarádili a výsledkem byli čtyři nádherní ragdoláčkové.

Po koťátkách trvalo dost dlouho Apušce, než se jí srovnal kožíšek. To, že je kočička po porodu a po koťátkách taková rozježená, je celkem běžné. Proto jsme jí dost dlouho na výstavy nebrali. Mezitím si Apuška zvykla na svůj klid a dává dost hlasitě najevo, když jí ho někdo ruší. Asi hlavně proto jsme se i u Appinky později rozhodli, že ji na výstavách už trápit nebudeme, a tak nám dělá radost „už jenom“ doma.

Rodokmen Appinky

Appy Rohan´s Ragdoll, CZ
RAG n
Bastien Atrei Kastielska, SK
RAG n 21
Keitty Rohan Lucky Amelie (NCHK)
RAG n 04
Dollhouserags Silver Maximillian
RAG a 21
IC Dita Talovín, CZ
RAG n
IC Valentin Síh
RAG n
Bibi De Rotte Rag, CZ
RAG n 04
Sentimental Quick Silver
RAG a 21
Weepurs Miss Moxe of Dollhouserags
RAG a 04
IC Filius zum Spitzhaus (FEV)
RAG a
CH Abie our Sweetheart (RF)
RAG n
Charles Blue Nose, CZ
RAG n
Naomi Berberis
RAG n
CH Damian de Borgione, CZ
RAG n 04
CH Elsa Blue Kiwi´s Eulalie, CZ
RAG a 04
Fotogalerie AppinkyAppinka na výstavách