Abinka Appinka a Tarinka Vikulka, CZ Vikulka, CZ

Vrh A

Appinka
Appy Rohan´s Ragdoll, CZ
Apolónek
Apollon of Ruby Dolls, SK

První naše koťátka se narodila na Svatého Václava večer, první koťátko konkrétně 28. 9. 2009 v 18:01 hod. I když, první naše koťátka to nejsou, Vikinka měla koťátka čtyřikrát. Jsou to ale naše první koťátka po založení naší chovatelské stanice. O necelou tři čtvrtě hodinu později bylo na světě koťátko druhé a hned asi 8 minut potom bylo na světě i koťátko třetí. Čtvrté miminko přišlo na svět o necelou hodinu později, v 19:40, a už to vypadalo, že je po všem. Appinka byla už klidná, starala se o koťátka a všechno se zdálo být v pořádku. Jenomže ve 21:55 se na svět podívalo ještě páté koťátko. Záměrně zde píšu pouze o „koťátkách“, protože nejdříve jsme si mysleli, že jsou to všichni kocourci. No, naši známí pochybovali a jak jsme zjistili za pár dnů – právem. Dneska už víme, že jedno z koťátek je kocourek Amadeus, jedna je kočička Andělka (po našem prvním pejskovi – fence bedlingtonského teriéra), další je kocourek Ámos a čtvrtá kočička Amálka. Jedno z koťátek, Albert, však po třech dnech začal hubnout, nechtěl pít mlíčko, a i když jsme ho začali přikrmovat, čtvrtou noc nepřežil. Na mále měl i Amísek (Ámos), který také začal hubnout, dokrmování ale pomohlo.

Po necelém týdnu otevřela Andělka jako první oči. Všechna čtyři koťátka pomaličku ale jistě přibírala na váze, vypadala zdravě a rostla jak z vody. Jen o pár dnů později už koukali na svět všichni čtyři a začala doba jejich učení, prvních pokusů o chůzi a lovení.

Nakonec nám všechna koťátka vyrostla v nádherné kočky a kocoury a začali jsme pro ně shánět nové páníčky. První odjel do nového domova 4. února 2010 Emánek (Amadeus), konkrétně do Prahy k rodině Krejzových. 16. února 2010 pak svůj nový domov v Teplicích našla i Amálka, u Zimových. Z fotek, které si můžete prohlédnout ve fotogaleriích je jasné, že obě koťátka se mají ve svých nových domovech moc dobře. O tom, že si necháme Amíska, jsme se dohodli celkem brzy, i když jsme o něj měli zájemce, odmítli jsme je. Nakonec se nám ozvalo ještě několik zájemců, kteří se však ani nepřišli osobně podívat, takovým naše kočičky nedáme. I proto, ale hlavně kvůli tomu, že už jsme nějak nebyli schopní se s Andělkou rozloučit, bez nějakého dalšího velkého rozvažování jsme se rozhodli, že Andělka u nás zůstane taky. Tak máme alespoň jistotu, že všechna naše koťátka jsou v dobrých rukách.

Rodokmen koťátek z vrhu A

Vrh A
Apollon of Ruby Dolls, SK
RAG d 03
CH Appy Rohan´s Ragdoll, CZ
RAG n
GIC Aragorn vom Tannensteig
RAG n 04
Bluemellow´s Moonlight Surprise
RAG g 03
Bastien Atrei Kastielska, SK
RAG n 21
Keitty Rohan Lucky Amelie (NCHK)
RAG n 04
EC Fancyrags Lord Bentley
RAG n 03
IC Ritzyrags Trixie
RAG n 04
Mirandos January Stars
RAG a 03
Bluemellow´s Jazzmine
RAG g
CH Dollhouserags Silver Maximillian
RAG a 21
IC Dita Talovín, CZ
RAG n
IC Valentin Síh
RAG n
Bibi De Rotte Rag, CZ
RAG n 04

Fotogalerie koťátek z vrhu A